Ozon yağı nerede, nasıl kullanılır?

Ozon yağı neler için kullanılır?

Sivilce (akne) tedavisinde; Temiz bir şekilde yıkanmış ve kurulanmış yüze ozonlanmış jel sürülerek yedirilir. Ozonlanmış jel yüzünüzdeki kan dolaşımını arttırır. Cilde etki eden zararlı toksinleri vücuttan atmaya yardımcı olur.

Aft ve ağız için yaraları için kullanımı: 2-3 damla ozonlu yağ temiz ve steril bir pamuğa damlatılır. Bu ozon yağlı pamuk ağız içine sürülür. Şeker kullanımınızda herhangi bir sakınca yoksa küçük bir küp şekerin üzerine damlatıp şeker yağı emdikten sonra bu şekeri ağzınızda pastil gibi emerek kullanabilirsiniz.

Selülit ve varisin tedavisinde kullanımı: Bileklerden başlayarak yukarıya doğru masaj yaparak uygulanmalıdır.

Dudak çatlakları ve uçuklar için: Gece yatmadan önce çatlak ve uçuk olan bölgelere sürülmelidir.

Pişiklerde ve kızarıklıklarda kullanımı: Sorunlu bölgeye sürülerek uygulanmalı ve sürüldükten sonra o bölgenin uzun süre suyla temasından kaçınılmalıdır. Tam olarak iyileşinceye kadar günde 2-3 defa uygulayın. Uygulanması için en uygun zaman gece yatmadan önce uygulanmasıdır.

Eklem, kas ağrısı ve sinir sıkışmasında kullanımı: Bir miktar ozon jeli rahatsızlığın yaşandığı alana sürülür ve yedirilerek masaj yapılır. Gün içerisinde tekrar edilerek vereceği fayda maksimum seviyeye çıkartılır.

Cilt bakımı için ozon yağı kullanımı: Hücrelerin yenilenme sürecini hızlandırması ve daha iyi desteklemesi bakımından gece uyumadan önce 1-2 damla ozonlu yağı ya da jeli cilde tatbik ediniz ve sabaha kadar bekletiniz. Ozon yağının uzun süre ciltte kalması ölü hücrelerin yenilenmesi açısından önemlidir.
YOrgunlukta kullanımı: Yine bir miktar alıp masaj yaparak sürerseniz bölgedeki kan akışı hızlandıracağından dolayı yorgunluğa igelir

Açık yara, şeker yarası ve yanık üzerine uygulanması: Açık yaraların üzerine birkaç damla damlatılır ve o bölge sarılır. Açık yaralarda kısa zamanda oldukça başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Bilindiği üzere diyabetik ayak dediğimiz şeker hastalığına bağlı ayak yaralarında ozon, tamamlayıcı tedavi olarak uygulanmaktadır.

Egzema tedavisinde kullanılışı: Derinizdeki etkilenmiş alanlara günde 2 defa uygulamanız yeterlidir. Lipodermic banyoda kullanımı için de 1 çay kaşığı ozonlu yağı suya karıştırın.

Baş ağrısı: Başınızın ağrıyan bölgesine 1-2 damla ozonlanmış yağla 5-6 dk masaj yapınız.

Hemoroidler: Anal bçlgedeki kaşıntıyı ve ağrıyı azaltmak için bu bölgeye ozonlanmış yağı hafifçe uygulayın. İyileşinceye kadar günde 2-3 defa kullanın.

Ozon jeli kızarıklıklar, ellerde ve ayaklarda kaşıntı ve alerji içinde kullanılmaktadır.

Share
Bu yazı Ozon Yağı kategorisine gönderilmiş ve , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>